FOA Århus Seniorklub

Et godt tilbud til dig der har forladt arbejdsmarkedet

Ris, ros og gode idéer

I bestyrelsen for FOA Århus Seniorklub vil vi gerne høre din mening om klubben og dens arrangementer. Har du forslag og idéeer, så giv din mening til kende.

9 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Tove Holme Madsen
4 år siden

tak for et fint arrangement d. 3/12 i Terrassen, god mad og godt humør.
Bestyrelsen gør altid et fint forarbejde ved alle arrangementer.
I det hele en dejlig klub

else foldager
4 år siden

hej alle
hvor er det trist at vi pt. ikke kan mødes til de gode arrangementer som er planlagt
men det er vel muligt at gennemføre dem senere
ses igen når dette uvæsen er borte

else foldager
2 år siden

Hej alle

PYHH !! ENDELIG !!!

Endelig kan vi igen deltage i klubbens arrangementer.
Gode arrangementer som beviser at bestyrelsen er ved godt mod
og alle vi deltagere som gerne vil være med, beviser at det er godt.
Og så kan vi godt li´ en kaffetår og en sludder for en sladder.

Godt humør — det er snart forår.

Kirsten Lind
2 år siden
Reply to  else foldager

Ja Else. Ja dejligt igen og mødes.

Tove Holme Madsen
2 år siden

Hej alle.
Dejlig tur i det midtjyske d. 24/25 maj, vi så en masse og havde en meget vidende guide, også fin chaufør, god mad, godt humør over det hele. Tak for et par gode dage.

Vibeke Dam
1 år siden

Tirsdag den 20/9 var jeg til et fantastisk foredrag om at være tyskerbarn. Lige fra at være på spædbørnshjem ,derefter et plejeophold i en præstegård og til sidst at blive bortadoptere som 5 år, og som voksen finde sin mor og hvad det gav af problemer. Jeg kan kun sige at dem der ikke var der gik glib af det bedste foredrag jeg har hørt ?

Else Foldager
1 år siden

Hej alle. Vi – deltagerne i klubbens arrangementer – er blevet bedt om at komme med forslag til nye emner. Her er nogen som jeg har “hugget” fra Ældre Sagens arrangementer og som jeg syntes kan bruges . ? Århus – historien om vores fælles by – v. Søren Bitsch Christensen Sømænd og sigøjnere – fællessang – v. Ole Nurdug Jensen Havnebissens fortælling – v. Palle Jørgensen Hack Kampmanns Aarhus – v. Henrik Fode Rundvisninger kan evt. være i Aarhus Theater eller Domkirken. Udflugter kan være til Læsø m. overnatning Endagsture til – Den fynske landsby v. Odense, Manø eller… Læs mere »

Karen Bregendorf
1 år siden

Alletiders fortælling om turen til Nordkap som Kirsten Lind har været på og som hun fortalt var lang ( godt fortalt – hurra )
jeg har altid drømt om at komme til Nordkap

Jette stokholm Hansen
1 år siden

Hej med jer. Da vi var til generalforsamling i klubben deltog der en inde fra foa. Hun oplyste blandt andet, at det var muligt at leje feriehuse igennem foa. Så vi kunne bare søge sagde hun. Kirsten fortalte også om at det var blevet oplyst på et alm. møde, at det var en mulighed. Jeg har været inde at søge efter de her sommerhuse, og hver gang kommer det frem at man også skal være medlem af tjenestemænds forsikring. Hvis det er korrekt at det jo ikke et tilbud til alle foa medlemmer. Måske søger jeg det forkerte sted. Tænkte… Læs mere »

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x